پاریس

پاریس

برج ایفل | Eiffel Tower

وقتی حرف از جاذبه های گردشگری پاریس باشد بدون شک برج ایفل در صدر لیست قرار می گیرد. این برج بلندمرتبه و آهنی در سال ۱۸۸۹ و برای نمایشگاه جهانی ساخته شد و امروزه به یکی از مشهورترین بناهای دنیا تبدیل شده است. برج ایفل ۳۲۴ متر ارتفاع دارد و بلندمرتبه ترین سازه در پایتخت فرانسه است. ساخت برج ایفل بیش از ۲ سال طول کشیده است و کل برج بیش از ۱۰ هزار تن وزن است. برج ایفل در بین جاذبه های گردشگری پاریس از همه مشهورتر است و سالانه حدود ۷ میلیون نفر برای بالا رفتن از این برج به پاریس می آیند. برج ایفل در میدان شان دو مارس قرار گرفته و تقریبا از همه جای شهر پیداست. مسلما یکی از بهترین سرگرمی های گردشگران در پاریس، عکس گرفتن با این برج زیباست .ا

موزه لوور | The Louvre

یکی دیگر از مشهورترین جاذبه های گردشگری پاریس موزه لوور است که در مرکز شهر قرار گرفته است. موزه لوور در سمت راست رود سن قرار دارد و بیش از ۳۸۰۰۰ اثر هنری و تاریخی در این موزه نگهداری می شوند. سالنه بیش از ۸ میلیون نفر از موزه لوور دیدن می کنند و به این ترتیب آن را به یکی از پربازدیدترین موزه های جهان تبدیل کرده اند. از جمله آثار مشهوری که در موزه لوور نگهداری می شود می توان به لوح حمورابی، تابلوی مونالیزا، گاو بالدار آشوری و بخش های باارزشی از تخت جمشید اشاره کرد.

کاخ ورسای

این کاخ عنوان بزرگترین کاخ سلطنتی در دنیا را به خود اختصاص داده است، البته که زیبایی و شکوهی که در این کاخ دیده می شود سرنوشت دیگری جز این عنوان را رقم نمی زده است. کاخ ورسای همان کاخ معروفی است که معاهده ورسای در آن امضا شده است، با این معاهده جنگ جهانی اول پایان یافت.

کاخ ورسای شامل قسمت های مختلفی است.

عمارت شاهدر این بخش از کاخ شما طراحی های ظریف ایتالیایی را روی تالارها و دیوارها می بینید. این عمارت دارای هفت سالن است که طرح های آنها از منظومه های آسمانی و الهه های رومی تاثیر گرفته اند.

عمارت ملکهاین قسمت از کاخ با گذر زمان شاهد زندگی ۳ ملکه فرانسوی بوده است، نکته ی جالب درباره این بخش تقارن آن با عمارت شاه بوده است. هر دوی این عمارت ها دارای ۷ سالن بوده اند. جزئیات این عمارت ها برای ساعت ها ذهن شما را درگیر می کنند، همه چیز با گذر زمان اصالت خود را حفظ کرده اند.

کاخ‌های جانبیدر مجموعه ورسای کاخ های دیگری نیز وجود دارند که گراند تریانون و پتیت تریانون از معروفترین آنها هستند.

باغ های کاخ یکی از زیباترین باغ ها و فضاهای سبز دنیا را می توانید در قسمت جنوبی کاخ ورسای ببینید. پیشنهاد می کنیم اگر به تماشای این مجموعه رفتید ساعاتی را در فضای سبز اینجا قدم بزنید و از مجسمه های مرمری زیبا، فواره های دیدنی و حوض های تماشایی عکاسی کنید.

کلیسای نوتردام پاریس | Notre-Dame de Paris

یکی دیگر از مشهورترین بناهای پاریس کلیسای نوتردام پاریس است. رمان مشهور ویکتور هوگو به نام گوژپشت نوتردام در همین کلیسا اتفاق می افتد و همین موضوع باعث شهرت بیش از پیش این بنای تاریخی شده است. نوتردام پاریس یکی از بهترین نمونه های معماری گوتیک در فرانسه است و در طول ۹۰۰ سال شاهد رویدادهای تاریخی زیادی بوده است.

گورستان زیرزمینی کاتاکومب | Catacombs de Paris

از مرتفع ترین نقطه شهر پاریس وارد یکی از عمیق ترین و شگفت انگیزترین مکان های پاریس می شویم. کاتاکومب پاریس از راهروها و دالان های متعددی تشکیل شده و روزگاری به عنوان گورستان زیرزمینی کاربرد داشته است. کاتاکومب در سال ۱۷۳۸ ساخته شده و از قرن نوزدهم به عنوان جاذبه گردشگری به روی عموم مردم باز شده است. تخمین زده می شود که اسکلت حدود ۶ میلیون نفر در کاتاکومب وجود داشته باشد.

کلیسای سنت شاپل | Sainte-Chapelle

یکی دیگر از شاهکارهای معماری سبک گوتیک، کلیسای سنت شاپل است که بین سال های ۱۲۳۸ و ۱۲۴۸ ساخته شده است. سنت شاپل به دستور لویی چهارم ساخته شده مجموعه ای بی نظیر از آثار تاریخی در آن وجود دارد. با این حال، دلیل عمده شهرت این کلیسا به خاطر تصاویر و نقاشی های بی نظیر روی شیشه های کلیساست که جلوه ای رویایی به این مکان داده است.

 

باغ لوکزامبورگ | Jardin du Luxembourg

یکی از مشهورترین پارک های پاریس باغ زیبای لوکزامبورگ است که در سمت راست رود سن و در نزدیکی محله لاتین قرار گرفته است. این باغ زیبا و همین طور قصر باشکوهی که در وسط باغ قرار گرفته محل اقامت و زندگی ماری دومدیسی، ملکه فرانسه در قرن هفدهم بوده است. این باغ امروزه به یکی از مشهورترین جاذبه های گردشگری پاریس تبدیل شده و گردشگران زیادی برای بازدید از فضای سرسبز باغ و همین طور قصر زیبای آن به این منطقه از پاریس می آیند.

 

طاق پیروزی | Arc de Triomphe

طاق پیروزی یکی از زیباترین بناها و جاذبه های گردشگری پاریس است. این بنا در سال ۱۸۰۶ به دستور ناپلئون و برای پیروزی ارتشش در جنگ آسترلیتز ساخته شده است. طاق پیروزی بزرگ ترین طاق پیروزی در سرتاسر دنیاست و ساخت و تکمیل آن ۳۰ سال طول کشیده است. در قسمت پایین طاق شعله ای ابدی به یاد سربازان گمنام وجود دارد که از ۱۱ نوامبر ۱۹۲۳ هرروز ساعت ۶:۳۰ بعدازظهر با گاز طبیعی تجدید می شود. طاق پیروزی در میدان شارل دوگل و در انتهای خیابان مشهور شانزه لیزه قرار گرفته و یکی از نمادهای شهر پاریس است.

 

خیابان های پاریس

پاریس یکی از زیباترین شهرهای قاره ی اروپا و قلب کشور فرانسه است. این شهر زیبا و تاریخی از دیرباز تا به کنون مبدا و منشا بسیاری از تحولات اجتماعی، هنری، فرهنگی و سیاسی بوده است و داستان ها و روایات بسیار زیادی درباره ی این شهر برای هر کدام از ما تا به حال گفته شده است. خیابان های یک شهر، همیشه کانون شروع هر جریان و تفکری در یک ملت هستند و با این حساب، خیابان های پاریس نقطه ی شروع بسیاری از جریانات در جهان هستند

خیابان شانزه لیزه | Avenue des Champs-Élysées

معروف ترین خیابان پاریس که اتفاقا وِرد زبان ما ایرانی ها هم هست یعنی خیابان شانزه لیزه آغاز کنیم. خیابان شانزلیزه (Avenue des Champs-Élysées) تاریخی قرن های متمادی است که با شکوه و افسونگری مخصوص به خودش که در هیچ نقطه ی دیگری از جهان قابل دسترسی نیست، گردشگران خارجی را محصور و شگفت ‌زده می ‌کند. این خیابان را به مناسبت بزرگداشت طاق پیروزی ساخته اند.

در شانزه لیزه علاوه بر جاذبه های تاریخی می توانید از انواع مغازه‌ های طراحان معروف، رستوران‌ های مجلل و خاص، مراکز تفریحی و بسیاری از دیگر مواردی که شما را سرگرم می کنند را پیدا نمایید. در این خیابان، گردشگرانی که از دیگر خیابان های پاریس به آن سرازی می شوند می ‌توانند تا به بالای طاق پیروزی رفته و چشم اندازی ویژه را از پاریس ببینند که هرگز در زندگی خود ندیده اند.

خیابان ریوولی | Rue de Rivoli

خیابان ریوولی (Rue de Rivoli) از آن دسته از خیابان های شلوغ است که هم زنده و پویاست هم پر از جاذبه های بسیار معروف. این خیابان دقیقا در قلب شهر پاریس قرار گرفته است تا موازات رود سن هم نیز امتداد می یابد. نام خیابان ریوولی از یکی از پیروزی‌ های کلیدی و مهم ناپلئون بناپارت در جنگ ریوولی گرفته شده است. در این بلوار زیبا و شلوغ موزه ی لوور و باغ تویلری که از مهم ترین جاذبه های کشور فرانسه هستند قرار گرفته است. البته نا گفته نماند که کاخ سلطنتی هم در مقابل موزه ی لوور و همین خیابان قرار گرفته است.

 

خیابان سوفلو | Rue Soufflot

تمامی خیابان های پاریس انگار شما را در نهایت به یک جاذبه ی زیبا و دیدنی می رسانند. خیابان سوفلو (Rue Soufflot) هم دقیقا از همان خیابان هایی است که آخرش بازدید از یک جاذبه ی تاریخی را به شما هدیه می دهد! این خیابان شما را از ورودی به باغ لوکزامبورگ و دیگر جاذبه های این خیابان هدایت می ‌کند. همه ی این جاذبه ‌ها را باید در صدر فهرست بازدید خود بگنجانید. بعد از گردش و اکتشاف در خیابان سوفلو و سبک معماری یونانی خاص آن، به سمت باغ لوکزامبورگ بروید و در چمن‌ های زیبایش کمی استراحت نمایید. در این منطقه رستوران های بسیاری را می توانید پیدا کنید تا در آن جا به راحتی غذا بخورید و کمی استراحت نمایید.

خیابان آبره ووار | Rue l’Abreuvoir

می دانید که بیشتر نقاشی هایی که می بینید و منظره ای از طبیعت و چیدمان شهری دلربا دارند از کجا الهام گرفته شده اند؟ از خیابان مونمارتر و خیابان آبره ووار (Rue l’Abreuvoir). این خیابان هنری و کوچک اما بسیار معروف پر از پیچ و زیبایی است. در سرتاسر این خیابان، شیب‌ و سنگ فرش به همراه خانه‌ هایی زیبا و پنجره ‌هایی دلچسب و دلربا خواهید دید که شما را محسور می کنند. در انتهای این خیابان محلی و کوچک، برج ناقوس و گنبد کلیسای ساکره کور در دور دست را خواهید دید. خیابان آبره ووار از آن دسته از خیابان های پاریس است که در هر فصلی که به دیدن آن بروید، با افسون و زیبایی خاصی روبرو خواهید شد.

خیابان ویکتور هوگو | Victor Hugo

یکی دیگر از خیابان های پاریس که بسیار معروف است، خیابان خیابان ویکتور هوگو (Victor Hugo) یا همان نویسنده ی معروف کتاب بینوایان است. این خیابان هم مانند بسیاری از خیابان‌ های معروف دیگر شهر پاریس، از بنای طاق پیروزی آغاز می ‌شود. جالب است بدانید که خیابان ویکتور هوگو دومین خیابان بلند در شهر پاریس است. دوست دارید تا بدانید که چرا نام این خیابان ویکتور هوگو است؟ این نویسنده در آخرین روزهای زندگی خود را در هتل پارتیکولیه (Hôtel Particulier) که در این خیابان قرار گرفته است، سپری کرد و در این هتل و این خیابان نیز چشم از جهان فرو بست. مجسمه‌ ای از این نویسنده ی شهیر را می ‌توانید در تقاطع با خیابان هانری مَرتن (Henri-Martin) و این خیابان ببینید. این خیابان به خاطر معماری زیبایش شهرت بسیار فراوانی دارد و برای گشت و گذارهای آرام و معمولی، مسیری بسیار ایده ‌آل است.

 

دیدگاه ها

دیدگاه خود را بیان کنید